Giorgio Armani

                                           
                                                                  
جورجو آرمانی متولد پیاچنزاي ایتالیا در۱۱ جولای سال 1934,  یکی از معروفترین و با نفوذترین طراحان لباس است.
او پس از فعالیت مختصری که در پزشکی (تحصیل در دانشگاه میلان) و در زمینه عكاسي داشت,  تنها بر حسب اتفاق وارد صنعت فشن شد.


جورجو آرمانی پس از خدمت نظام وظیفه, حرفه خود را با یک میزآرایشی ویترینی,  در یک فروشگاه بزرگ در میلان با نام لاريناسكنت آغازکرد. او بعدا بیان کرد که سبک کلاسیک خود را,  در طول این دوره و به دنبال سفرهای مکرر خود به بریتانیا,  رشد و توسعه داده است. او می گوید:" انگلستان واقعا مهمترین مرکز الهام بخش بود. زمانی که من در فروشگاه لاريناسكنت مشغول به کار بودم,  دائما برای کسب اعتبار در بازار,  دیدن مغازه ها و یاد گرفتن شیوه کار آنها,  به لندن سفر می کردم. من به خاطر دارم که تعدادی ژاکت کشباف پشمی زرد رنگ در یک بوتیک کوچک دیدم و آنها را به فروشگاه خودمان آوردم، همه فکر کردند که من دیوانه هستم. این ژاکتهای پشمی زرد مورد استفاده دوک ویندسور بودند و مردم متوسط از آن استفاده نمی کردند. این نوع تفکر در مورد این قبیل پوشاک بسیار انگلیسی بود.جورجو آرمانی در سال 1946,  با داشتن دانشی عمیق درباره پارچه و طراحی,  به عنوان یک طراح در شرکت پوشاک مردانه نينو كروتي هیتمن استخدام شد. جورجو آرمانی در سال 1974 اولین مارک لباس مردانه خود را معرفی کرد,  و اولین مجموعه لباس زنانه او یک سال بعد ارائه شد.

از سال 1975,  آرمانی به سرعت لباس زیر,  لباس شنا ,  لوازم جانبی,  ... را با مارک جورجو آرمانی راه اندازی کرد و به بازار فرستاد.

در سال 1981,  اولین سری فروشگاههای پخش و فروش ارزانتر خود,  شلوارهای جین آرمانی و بازار بزرگ آرمانی را افتتاح کرد. آرمانی در سال 2000 بخش جدید گریم و آرایشی را به محصولات خود افزود,  که توسط پت مگراس طرح ریزی می شد. امروزه امپراطوری آرمانی شامل 2000 مرکز فروش جهانی با فروش سالیانه بیشتر از یک میلیارد دلار می باشد. پس از اینکه پلیس پاریس,  خیمه های مشکی نمایش او را در سينت سولپايس پاريس,  با این ادعا که ساخت و استقرارآنها امن نیست, ممنوع کرد, آرمانی مجبور شد در مارس 1998 درشهرنیویورک کارهای خود را به نمایش بگذارد. در این زمان نمایش های راهرویی او,  معمولا جمعیت زیادی را به خود جلب می کرد و رابرت دنیرو,  مارک والبرگ,  مارتین اسکورسیسی,  سوفیا لورن و بسیاری دیگر به تماشای آن می آمدند.با این حال آرمانی ادعا می کند که از مردم معمولی که در خیابانها هستند,  برای طراحی مدل های خود الهام می گیرد. او اعتقاد دارد که لباسها باید برای پوشیدن تولید شود,  نه فقط برای نمایش و ترسیم مهارتهایی که او به عنوان یک طراح لباس آموخته است , تا لباسهای معاصری را برای زنان تولید کند. لباسهای دارای شانه های پهن به مدلی عملی تر, سودمندتر و انعطاف پذیرتر بدل شده است و مجموعه های آرمانی امروزه زیبا و ظریف هستند.
جورجو آرمانی در سال ۹۱ از طرف مجله مردم بعنوان یکی از ۵۰ شخص زیبای جهان برگزیده شد .در سال 2000 مجله ماهانه آمریکایی فوربز,  آرمانی را به عنوان موفق ترین طراح دنیا معرفی کرد, که در آمد شخصی او در سال 1999 , 135 میلیون دلار بود. در سال 2001 این مجله او را در ردیف نوزدهم (بعد از خانواده بولگاری و قبل از پرادا) در لیست اعضای جدید مد قرار داد
.